Rekrutacja uzupełniająca do klasy II LO w roku szkolnym 2019 / 2020

Zapraszamy do Liceum Startowa 4K!

Ogłaszamy rekrutację uzupełniającą do klasy 2 LO w roku szkolnym 2019/2020

Żeby dołączyć do klasy 2-giej (obecnie pierwszej!) trzeba zdać egzaminy z języka polskiego, matematyki i jednego wybranego przedmiotu (historia, WOS, biologia, geografia, fizyka, chemia, historia sztuki lub filozofia).

Jest możliwość wzięcia udziału w zajęciach lekcyjnych jeszcze w tym roku szkolnym w terminie indywidualnie ustalonym.

Terminy:

Na rozmowy kwalifikacyjne zaprosimy kandydatów w tygodniu pomiędzy 20 a 27 maja.

Zainteresowanych prosimy o:

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy

Rekrutacja do klasy I LO w roku szkolnym 2019 / 2020 dla liceum trzyletniego i czteroletniego

Harmonogram rozmów rekrutacyjnych
(aktualizacja na dzień 24.04.2019)

Kandydatów prosimy o stawienie się 15 minut przed rozpoczęciem rozmowy.

Droga Kandydatko, drogi Kandydacie,

Egzaminy do naszej szkoły są specyficzne. Chcemy przyjąć uczennice i uczniów o otwartych głowach, ciekawych świata, oczytanych i samodzielnie myślących.

LICEUM TRZYLETNIE:

formularz zapisu do LO trzyletniego

Zapisy na egzamin przyjmujemy do 15. marca 2019 do godziny 23.59

Egzamin z języka polskiego nie sprawdza szkolnej wiedzy ani gramatyki. Sprawdza umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz tworzenia tekstu na wybrany temat. Nie ma testu, trzeba napisać pracę argumentacyjną dotyczącą problemów współczesności na podstawie tekstu publicystycznego oraz krótki esej na podstawie tekstu literackiego.

Egzamin z matematyki określa poziom umiejętności matematycznych, logicznego myślenia.

Egzamin z wybranego przedmiotu (historia, wos, historia sztuki, filozofia, geografia, biologia, chemia, fizyka) pozwoli nam zorientować się w Twoich zainteresowaniach.

Osoby, które z jednego z egzaminów dostaną 85% lub więcej, a pozostałe zdadzą na minimum 51% mają pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły.

Rozmowa kwalifikacyjna służy poznaniu Twoich zainteresowań i oczekiwań wobec szkoły. Podstawą rozmowy jest przygotowanie trzyminutowej wypowiedzi na temat dowolnej książki, wybranej przez Ciebie. Wypowiedź nie może być streszczeniem wybranej pozycji. Podczas pisemnego polskiego poprosimy Cię o wpisanie wybranej pozycji, abyśmy mogli przygotować się do rozmowy.

LICEUM CZTEROLETNIE:

formularz zapisu do LO czteroletniego

Zapisy na egzamin przyjmujemy do 15. marca 2019 do godziny 23.59

Egzamin z języka polskiego nie sprawdza szkolnej wiedzy ani gramatyki. Sprawdza umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz tworzenia tekstu na wybrany temat. Nie ma testu, trzeba napisać dwie prace. Pracę, w której zaprezentujesz swoje poglądy na podany, życiowy temat oraz opowiadanie lub interpretację na podstawie podanego tekstu literackiego.

Osoby, które z jednego z egzaminów dostaną 85% lub więcej, a drugi zdadzą na minimum 51% mają pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły.

Rozmowa kwalifikacyjna służy poznaniu Twoich zainteresowań i oczekiwań wobec szkoły. Podstawą rozmowy jest przygotowanie trzyminutowej wypowiedzi na temat dowolnej książki, wybranej przez Ciebie. Wypowiedź nie może być streszczeniem wybranej pozycji. Podczas pisemnego polskiego poprosimy Cię o wpisanie wybranej pozycji, abyśmy mgli przygotować się do rozmowy.

Opłatę za egzamin w wysokości 200 zł dla liceum czteroletniego i 250 zł dla liceum trzyletniego prosimy wpłacać na konto:

Właściciel konta: Towarzystwo Przyjaciół I SLO, ul. Raszyńska 22, 02-026 Warszawa
Nr konta: 10 1240 1037 1111 0010 2655 5965
Tytułem: egzamin Startowa 4K; imię i nazwisko kandydata/kandydatki