formularz zapisu do LO trzyletniego

LICEUM TRZYLETNIE:

Droga Kandydatko, drogi Kandydacie,

Egzaminy do naszej szkoły są specyficzne. Chcemy przyjąć uczennice i uczniów o otwartych głowach, ciekawych świata, oczytanych i samodzielnie myślących. Dlatego egzamin z języka polskiego nie sprawdza szkolnej wiedzy ani gramatyki. Sprawdza umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz tworzenia tekstu na wybrany temat. Nie ma testu, trzeba napisać pracę argumentacyjną dotyczącą problemów współczesności na podstawie testu publicystycznego oraz krótki esej na podstawie tekstu literackiego.

Egzamin z matematyki określa poziom umiejętności matematycznych, logicznego myślenia.

Egzamin z wybranego przedmiotu (historia, wos, historia sztuki, filozofia, geografia, biologia, chemia, fizyka) pozwoli nam zorientować się w Twoich zainteresowaniach.

Prosimy o przyniesienie na egzamin ważnej legitymacji szkolnej, jednego zdjęcia kandydata/kandydatki oraz długopisu.

Osoby, które z jednego z egzaminów dostaną 85% lub więcej, a pozostałe zdadzą na minimum 51% mają pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły.

Rozmowa kwalifikacyjna służy poznaniu Twoich zainteresowań i oczekiwań wobec szkoły. Podstawą rozmowy jest przygotowanie trzyminutowej wypowiedzi na temat dowolnej książki, wybranej przez Ciebie. Wypowiedź nie może być streszczeniem wybranej pozycji. Podczas pisemnego polskiego poprosimy Cię o wpisanie wybranej pozycji, abyśmy mogli przygotować się do rozmowy.

Terminy egzaminów:

28 marca 2019, czwartek,  godz. 15:00 egzamin z języka polskiego;

30 marca 2019, sobota, 09:00 - 10:30 egzamin z matematyki (egzamin wspólny dla SLO Bednarska i SLO Startowa 4K);

30 marca 2019, sobota, 11:00 - 11:45  egzamin z wybranego przedmiotu.

13 i 14 kwietnia 2019 r.  rozmowy kwalifikacyjne według grafiku.

Opłatę za egzamin w wysokości 250 zł prosimy wpłacać na konto:

Właściciel konta: Towarzystwo Przyjaciół I SLO, ul. Raszyńska 22, 02-026 Warszawa
Nr konta: 10 1240 1037 1111 0010 2655 5965
Tytułem: egzamin Startowa 4K; imię i nazwisko kandydata/kandydatki

Zapisy na egzamin przyjmujemy do 15. marca 2019 do godziny 23.59

formularz zapisu do LO trzyletniego

formularz zapisu do LO czteroletniego

LICEUM CZTEROLETNIE:

Droga Kandydatko, drogi Kandydacie,

Egzaminy do naszej szkoły są specyficzne. Chcemy przyjąć uczennice i uczniów o otwartych głowach, ciekawych świata, oczytanych i samodzielnie myślących. Dlatego egzamin z języka polskiego nie sprawdza szkolnej wiedzy ani gramatyki. Sprawdza umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz tworzenia tekstu na wybrany temat. Nie ma testu, trzeba napisać dwie prace. Pracę, w której zaprezentujesz swoje poglądy na podany, życiowy temat oraz opowiadanie lub interpretację na podstawie podanego tekstu literackiego.

Osoby, które z jednego z egzaminów dostaną 85% lub więcej, a drugi zdadzą na minimum 51% mają pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły.

Rozmowa kwalifikacyjna służy poznaniu Twoich zainteresowań i oczekiwań wobec szkoły. Podstawą rozmowy jest przygotowanie trzyminutowej wypowiedzi na temat dowolnej książki, wybranej przez Ciebie. Wypowiedź nie może być streszczeniem wybranej pozycji. Podczas pisemnego polskiego poprosimy Cię o wpisanie wybranej pozycji, abyśmy mgli przygotować się do rozmowy.

Terminy egzaminów:

28 marca 2019, czwartek,  godz. 15:00 egzamin z języka polskiego;

30 marca 2019, sobota, 09:00 - 10:30 egzamin z matematyki (egzamin wspólny dla SLO Bednarska i SLO Startowa 4K; prosimy zaznaczyć w formularzu, gdzie egzamin bedzie pisany przez kandydata/kandydatkę);.

27 i 28 kwietnia 2019 r. rozmowy kwalifikacyjne według grafiku.

Opłatę za egzamin w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto:

Nr konta: 10 1240 1037 1111 0010 2655 5965
Tytułem: egzamin Startowa 4K; imię i nazwisko kandydata/kandydatki