Wolontariat

WOLONTARIAT_FINAL_sml.pngWłaśnie otrzymaliśmy kilka zdjęć z akcji pomocy dla Domu Samotnej Matki z warszawskiej Białołęki, którą zupełnie spontanicznie przeprowadziliśmy w naszej szkole w grudniu. W przeciągu tygodnia wspólnymi siłami uczniów, rodziców i nauczycieli uzbieraliśmy 1100  zł. Za te środki kupiliśmy pensjonariuszom węgiel oraz chemię gospodarczą i trochę produktów spożywczych.

Nie była to jedyna akcja charytatywna przeprowadzona w grudniu. Świąteczny miesiąc obfitował w szlachetne inicjatywy. Uczniowie Startowej:

Wolontariat na Startowej to nie tylko święta… Regularnie nasi uczniowie wspierają kilka inicjatyw. Tradycją jest trzecia sobota miesiąca i trening z podopiecznymi Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. A przygotowywanie kanapek dla osób bezdomnych, którym pomaga Fundacja Daj Herbatę to cały Startowy rytuał… powtarzany co poniedziałek.  Już wkrótce więcej informacji o wspieranych przez nas inicjatywach.