dr Maria Jaworska

AML_untitled_2018020728.jpgnauczycielka biologii; tutorka

Można napisać, że jestem związana z Bednarską od samego początku, czyli – zupełny relikt przeszłości. Wcześniej pracowałam w Instytucie Ekologii PAN, gdzie obroniłam pracę doktorską. Moi trzej synowie mieli silną dysleksję i szkoła socjalistyczna była dla nas pasmem udręk. Dlatego postanowiłam działać. Zbiegło się to z działalnością opozycyjną, do której zostałam zaproszona przez przyjaciół z harcerstwa (tam nazwano mnie Madziuką).

Dziś uważam, że decyzja związania swoich losów z Bednarską, a potem z kolejnymi powstającymi szkołami była jedną z najlepszych w moim życiu. Najwięcej nauczyłam się od moich uczniów, z którymi do dziś utrzymuję bardzo serdeczne stosunki. Najwięcej przygód i przyjaźni miało miejsce na wspólnych wyjazdach terenowych, których organizowaniem zajmowałam się wiele lat. Uważam, że na nich najlepiej można nauczyć się przyrody i funkcjonowania w grupie.

Od kiedy ‘wypączkowała’ w naszym zespole Startowa mam radość z uczestniczenia w rozwijaniu się tej bardzo przyjaznej szkoły. Mój ulubiony absolwent Jan Goldstein uczy biologii wszystkie klasy. Staram się mu pomagać. Razem organizujemy wyjazdy terenowe, prowadzimy zajęcia inspiracyjne. Dzięki atmosferze jaka tu panuje, czuję się dużo lepiej niż wielu moich rówieśników, za co bardzo jestem wdzięczna nauczycielom i uczniom.