Krzysztof Pstrągowski

Krzy_resize.jpgnauczyciel informatyki; tutor

Na Startowej pracuję od 2008 roku. W tej szkole odnalazłem pasję do nauczania technologii informatycznych i komunikacyjnych, uczę tu informatyki oraz administruję szkolnymi mediami elektronicznymi: stronami www, facebookiem, twitterem oraz dziennikiem elektronicznym. Jestem opiekunem rzeczników praw obywatelskich.

W nowych technologiach fascynuje mnie to, że starają się adaptować do potrzeb ludzi. Zmieniają nasz sposób funkcjonowania i jednocześnie stawiają ciągle nowe wyzwania. W trakcie lekcji chcę uczyć umiejętności przydatnych każdemu z nas. Najbardziej cieszę się, gdy moi podopieczni wykorzystują zdobytą na lekcji wiedzę w sytuacjach dla nich codziennych.

Ukończyłem psychologię na Uniwersytecie Warszawskim pisząc pracę magisterską o rozwoju moralności wśród młodzieży. Obecnie studiuję podyplomowo informatykę z elementami e-learningu w Centrum Kształcenia Podyplomowego w Łodzi.

Zanim zacząłem uczyć na Startowej, pracowałem m.in. jako HR manager w jednej z firm informatycznych w Warszawie, prowadziłem też treningi wystąpień publicznych i komunikacji interpersonalnej oraz przez prawie dziesięć lat – równolegle do pracy nauczyciela – rozwijałem założoną przez siebie szkołę tańca. Doświadczenie w pracy z ludźmi wykorzystuję w pracy nauczyciela – nie tylko w trakcie lekcji.

Kiedy nie uczę, wraz z żoną staramy się spędzać jak najwięcej czasu z naszymi synami, Oliwierem i Miłoszem. Uwielbiam podróże, sushi i filmy o Warszawie z okresu PRLu.