Społeczne liceum Startowa 4K

Społeczne Liceum OgólnokształcąceStartowa 4KKrytyczne myślenieKomunikacjaKompetencjeKreatywność

Ewa Kurman-Grzybko

Ewa_Kurman_resize.jpgwicedyrektorka liceum

nauczycielka języka angielskiego; tutorka

Na Startowej uczę od 2010 roku. Od 2012 jestem też wicedyrektorką Szkoły. Współtworzenie tego miejsca i zespołu nauczycieli przynosi mi radość i satysfakcję. W pracy z nauczycielami wykorzystuję moją wiedzę i doświadczenie  metodyczne.  

Zanim przyszłam na Startową długo uczyłam dorosłych i starszą młodzież w szkole językowej Archibald, gdzie przez wiele lat byłam też metodykiem – tworzyłam programy nauczania, prowadziłam szkolenia dla nauczycieli i uczyłam siebie i innych, jak uczyć ciekawie i skutecznie. Potem były jeszcze inne szkoły językowe, kursy w firmach, na uczelniach.  Jednak na kursach brakowało mi możliwości długotrwałej obserwacji i odpowiedzialności za rozwój drugiej osoby. To daje mi szkoła, gdzie nie tylko uczę, ale też wychowuję – od 2011 roku jako wychowawczyni, a od 2016 – również jako tutorka.

Jestem belferką  z wyboru – miałam w życiu szczęście do inspirujących nauczycieli; z wykształcenia – na wydziale anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego obroniłam pracę magisterską na temat pracy grupowej na lekcjach języka angielskiego; oraz z zamiłowania – w uczeniu fascynuje mnie ogromna różnorodność zadań i metod, możliwość, a właściwie konieczność ciągłego rozwoju i satysfakcja, gdy wybrane metody przynoszą efekty.

Najlepiej wypoczywam wraz z moim mężem Adamem w  górach, mamy też oboje słabość do małych toskańskich  miasteczek, spacerów  po klifach i włoskiego słońca.

© Startowa 4K. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk