dr Ewa Korulska

Ewa_Korulska_resize.jpgnauczycielka języka polskiego, tutorka

Jestem dyrektorką „Startowej” ale najmilszą z moich aktywności jest nauczanie, co odkryłam mniej więcej w połowie życia zawodowego, w roku 1992. Zanim do tego doszło, skończyłam polonistykę i etnografię, napisałam pracę doktorską o stereotypach społecznych, pracowałam w redakcji pisma „Konteksty” w Instytucie Sztuki PAN. Publikowałam teksty o tematyce mieszczącej się w szeroko pojętej antropologii kultury.

Do Zespołu Szkół „Bednarska” trafiłam dzięki zaproszeniu Krystyny Starczewskiej do współtworzenia podręcznika do humanistyki zintegrowanej dla gimnazjum: Świat Człowieka”. Praca w szkole zaowocowała kolejnymi publikacjami, teraz już związanymi z nauczaniem języka polskiego, wOjczyźnie Polszczyźnie”, „Polonistyce”,  Wydawnictwie Edukacyjnym. W jakimś momencie recenzowałam podręczniki do języka polskiego dla MEN. Przez kilkanaście lat prowadziłam zajęcia z metodyki nauczania przedmiotów humanistycznych dla studentów podyplomowych wydziału pedagogiki UW, a także ogólnopolskie warsztaty dla nauczycieli języka polskiego pracujących z podręcznikami „To lubię” i „Świat człowieka”.

Za swoje największe osiągnięcie literackie uważam cykl tekstów dla dzieci, które pisałam przez parę lat dla pisma „Pentliczek”.

Trzy najważniejsze dla mnie książki to „Mistrz i Małgorzata”, „Władca pierścieni” i „Czarodziejska góra”.