Społeczne liceum Startowa 4K

Społeczne Liceum OgólnokształcąceStartowa 4KKrytyczne myślenieKomunikacjaKompetencjeKreatywność

Języki obce na Startowej

Znajomość języków obcych: to be or not to be XXI wieku

„Angielski już nie wystarcza” – bez znajomości dwóch lub trzech języków obcych ciężko znaleźć dobrą pracę. A zarazem język angielski to Lingua Franca naszego zmieniającego się świata. Jak to pogodzić? Jak to robimy na Startowej 4K?

Dobrze i skutecznie!

Na każdej lekcji wdrażamy ‘4Cs of 21st century learning’

4C.png

Język angielski - 6 lekcji tygodniowo

Na Startowej w zależności od liczby osób w  roczniku dzielimy młodzież, na podstawie pisemnych i ustnych testów poziomujących, na od 3 do 5 grup uczących się na różnych poziomach zaawansowania. 

Co roku spora liczba naszych uczniów przystępuje do egzaminów Cambridge PET (B1), FCE (B2), i CAE (C1)  - współpracujemy od lat z Platynowym Centrum Egzaminacyjnym Lang. Przygotowujemy ich skutecznie, a nasza młodzież chwalona jest przez zewnętrznych egzaminatorów podczas egzaminów ustnych za swadę i płynność wypowiedzi. 

Nasi uczniowie będą mieli możliwość zdawania egzaminów Cambridge B2 First (FCE) oraz C1 Advanced (CAE) bezpośrednio na Startowej.

Francuski, hiszpański i niemiecki - 4 lekcje tygodniowo

languages.pngW liceum, by spokojnie osiągnąć wymarzone B2 pod koniec 3 klasy i móc zdawać maturę rozszerzoną zaczynamy naukę od poziomu A2. Przygotowujemy również do zdobycia certyfikatów zewnętrznych:


Cambridge-English-Exam-preparation.pnglang.pngGoethe-Institut.jpg
© Startowa 4K. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk