Społeczne liceum Startowa 4K

Społeczne Liceum OgólnokształcąceStartowa 4KKrytyczne myślenieKomunikacjaKompetencjeKreatywność

STARTOWA POMAGA - prośba

22.04.2020

heart.pngSzanowni Państwo,

Kolejna ważna prośba w ramach naszej akcji Startowa pomaga ❤️‼️

Jeżeli możemy pomóc – pomagajmy. Firma od ponad 20 lat gotująca obiady dla wszystkich szkół Zespołu zatrudnia ponad 20 osób, które w tej chwili są bez pracy. Nie wiadomo, jak długo. Rodzice Szymona ze Startowej przed Wielkanocą zamówili w naszej Firmie potrawy świąteczne dla Domu Samotnej Matki, pomagając w ten sposób obu instytucjom. Zainspirowani ich pomysłem proponujemy Państwu - rodzicom i przyjaciołom szkół naszego Zespołu - zorganizowanie stałej akcji charytatywnej.

Chcemy wspomóc jednocześnie pracowników firmy cateringowej, którym grozi utrata pracy i warszawskich bezdomnych. Widzimy szansę podwójnej pomocy - w tych trudnych czasach firma może przygotowywać posiłki dla osób w kryzysie bezdomności.

Instytucją, która każdego dnia przemierza ulice Warszawy rozdając posiłki osobom w kryzysie bezdomności jest Mobilny Punkt Poradnictwa (https://www.facebook.com/autobusmpp/), czyli autobus-jadłodajnia. Skalę potrzeb pokazują liczby – codziennie rozdawane jest ponad 300 posiłków. Skontaktowaliśmy ze sobą obie instytucje, pozostawiając szczegółowe ustalania dotyczące przygotowania posiłków. Na potrzeby tego celu firma pp. Rzymskich stworzyła specjalne konto o nr MBANK 90114020040000330279922554 zobowiązała się też do stałego raportowania przebiegu akcji.

Zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc – jednorazową wpłatę lub stałe zlecenie, w najmniejszej nawet kwocie (koszt jednego obiadu to 15 złotych, w tym jednorazowe opakowanie i sztućce). Tytuł przelewu: pomagam.

Mamy Moc! - moc dobra, jaką możemy razem pomnożyć.Ewa Korulska, dyrektor Szkoły, Łukasz Sapijaszko, koordynator wolontariatu na Startowej

© Startowa 4K. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk