Społeczne liceum Startowa 4K

Społeczne Liceum OgólnokształcąceStartowa 4KKrytyczne myślenieKomunikacjaKompetencjeKreatywność

Startowa na Erasmusie - poszerzamy horyzonty!

15.05.2018
erasmus1.jpgW trakcie zeszłorocznych wakacji dziesięciu nauczycieli Startowej po raz drugi wzięło udział w europejskim programie Erasmus+. Program ten zakłada uczestnictwo nauczycieli z krajów Unii Europejskiej w zagranicznych szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje zawodowe. Wcześniejszy wyjazd miał miejsce dwa lata wcześniej, natomiast przed rokiem 2014 część z nas brała również udział w podobnych szkoleniach w ramach wcześniejszego programu Comenius.
erasmus2.jpgW ramach ostatniej edycji Erasmusa wybraliśmy się do Anglii, Szkocji, Irlandii, Francji, oraz Hiszpanii, gdzie wzięliśmy udział w jedno- oraz dwutygodniowych szkoleniach związanych z metodyką nauczanych przedmiotów. Zarówno ten, jak i wcześniejsze wyjazdy zainspirowały nas do m.in. wprowadzenia pracy metodą projektową; poszerzyły nasz wachlarz narzędzi internetowych, które możemy stosować na zajęciach (takich jak Kahoot, Quizlet Live, etc.), ale przede wszystkim zwiększyły naszą świadomość dotyczącą najnowszych trendów w edukacji – m.in. potrzeby kładzenia nacisku na rozwój 4C's (z ang. communication, collaboration, critical thinking, creativity). 
Aby wziąć udział w Erasmusie, musieliśmy przygotować Europejski Plan Rozwoju Szkoły i wziąć udział w konkursie wniosków. W ostatniej edycji programu Erasmus+ udział wzięli: Ewa Korulska, Ewa Kurman-Grzybko, Ewa Lewicka, Jan Goldstein, Ewa Rutkowska, Beata Bil-Walerowicz, Olga Gusakovskaya, Agnieszka Młodzińska, Adam Rogoziński oraz Ania Kowalska, która jest koordynatorką programu.
20170811_123807.jpg20170728_143401.jpg
© Startowa 4K. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk