Społeczne liceum Startowa 4K

Społeczne Liceum OgólnokształcąceStartowa 4KKrytyczne myślenieKomunikacjaKompetencjeKreatywność

Radosław Romaniuk i jego inne życie

06.02.2018

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 28 stycznia w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku odbyło się spotkanie z Radosławem Romaniukiem, biografem Jarosława Iwaszkiewicza, naszym nauczycielem języka polskiego na Startowej.  Spotkanie dotyczyło II tomu jego książki "Inne życie", obejmującej biografię Iwaszkiewicza w okresie od II wojny światowej do śmierci pisarza w 1980 roku.

Gratulujemy!

O samej książce możemy m.in. przeczytać - za Mateuszem Ostachowskim:

Drugi tom biografii Jarosława Iwaszkiewicza jest nie tyle lepszy, bo jest to ten sam najwyższy poziom co w pierwszym tomie, ale jest bliższy, dotyka nas, naszych czasów i naszych problemów. Niespodziewanie książka stała się bardzo na czasie. "Iwaszkiewiczowska metoda" ucieczki w twórczość, w tytułowe inne życie, by potem powrócić i na przekór wszystkiemu robić swoje, staje się w dzisiejszych czasach nad wyraz aktualna.


© Startowa 4K. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk