Społeczne liceum Startowa 4K

Społeczne Liceum OgólnokształcąceStartowa 4KKrytyczne myślenieKomunikacjaKompetencjeKreatywność

Dobry wojak Szwejk - propozycja teatralna września

03.09.2019

szwejk.jpgSzanowni Państwo, Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,

z przyjemnością informuję o wznowieniu comiesięcznych startowych wyjść teatralnych w nowym artystycznym sezonie. Dla osób, które dołączyły do nas, kilka zdań wyjaśnienia o co chodzi. Uczestnictwo jest całkowicie dobrowolne i szkolny charakter tych wyjść polega jedynie na tym, że przebywamy w swoim towarzystwie i korzystamy z ulg dotyczących biletów dla grupy. Mogą więc w nich wziąć udział wszyscy chętni – czyli mile widziane są osoby towarzyszące w każdym wieku – również rodzice i dziadkowie.

 

Co miesiąc formułuję na IDU konkretną propozycję z terminem, opisem spektaklu, ceną biletów i terminem rezerwacji. Osoby chętne do skorzystania z propozycji wpłacają w określonym terminie u Pana Artura w sekretariacie odpowiednią kwotę, po czym dostają ode mnie wykupione przeze mnie bilety. W teatrze zjawiamy się każdy na własną rękę i każdy z własnym biletem, podobnie z powrotem do domu. Jeśli sądzicie, że osoby towarzyszące Wam lepiej czułyby się w sektorze osób dorosłych niż wśród Waszych rówieśników w sektorze młodzieżowym, zamawiając bilety zaznaczcie, że prosicie np. o jeden czy dwa uczniowskie – dla siebie lub dla siebie i osoby towarzyszącej – i jeden/dwa/trzy rodzicielskie (dla rodziców, dziadków, krewnych), w innym przypadku otrzymacie prawdopodobnie wszystkie obok. Piszę o tym, bo bardzo zachęcam Was do tego, aby dzielić tę przyjemność z Bliskimi, jest to świetny sposób na mądry relaks i przeżycie czegoś, czym możecie się później podzielić z kimś ważnym, odkrywając może tematy o których zwykle nie rozmawiacie.

Propozycje teatralne to rzeczy o dość szerokim spektrum – od klasyki po eksperymentalne rzeczy współczesne. Biorę pod uwagę, że nie musimy bardziej niż twórcy spektakli liczyć się z żadnymi tabu, bo decyzję o udziale każdy podejmuje świadomie i na własną rękę, zaś będąc w teatrze nie znajdujemy się na lekcji. Mamy dzięki tym wyjściom okazję do poznania warszawskich scen teatralnych, wyrobienia sobie teatralnego smaku i oceny tego, co widzieliśmy, zobaczenia „w akcji” na żywo ważnych dla polskiego teatru i kina aktorów (i ważnych autorów), w końcu przeżycia czegoś i spędzenia wieczoru w sposób, który jest szansa, że będziemy pamiętać.

Sezon zaczynamy od klasyki XX wieku, choć nie koniecznie klasyki teatralnej. Jest to adaptacja powieści Jaroslava Haska – spektakl „Dobry wojak Szewejk idzie na wojnę” z kreacją Zbigniewa Zamachowskiego w roli tytułowej. Szczegóły na jego temat możecie poznać tu:

https://ochteatr.com.pl/event-data/2851/dobry-wojak-szwejk-idzie-na-wojne

Spektakl odbędzie się w niedzielę 22 września, o godz. 17.00 na deskach Och-Teatru przy ul. Grójeckiej 65.

Cena biletu (zarówno dla młodzieży jak i osób dorosłych): 90 zł.

Bilety można zamawiać u Pana Artura, wpłacając odpowiednią odliczoną kwotę do dnia 10 września (wtorek) do godz. 15.30. Biletów nie jest dużo, więc sugeruję nie czekanie do ostatniej chwili.

Bardzo serdecznie zapraszam, do zobaczenia!

Radosław Romaniuk
© Startowa 4K. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk