Społeczne liceum Startowa 4K

Społeczne Liceum OgólnokształcąceStartowa 4KKrytyczne myślenieKomunikacjaKompetencjeKreatywność

Aktualności

07.06.2018

Zapraszamy na 11. Urodzinowy Piknik Startowej!

Piknik_2017_sml.pngW czerwcu na Startowej, tu na kultur styku, gdzie wiedza aż kipi, a zdolnych bez liku,
gdzie już za chwilę swe podwoje otworzą, aby - robić swoje,
Spotkajmy się na szkolnym pikniku!

Piotr Ferduła, tata Oliwii
więcej
16.05.2018

Relacja z podróży do USA czyli: Jak zosałem FLEXEREM

logo_FLEX.png

Pewnego wrześniowego dnia, tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, moja ciocia przesłała mi link do strony zatytułowanej ,,Czy chciałbyś spędzić rok szkolny w amerykańskiej szkole średniej’’. Pewnie, że bym chciał, ale jak? Zanim zdążyłem przeczytać, co trzeba w tym celu zrobić, ten sam link z facebooka przesłała mi druga ciocia, a mama wieczorem zapytała, czy widziałem tę ofertę. Stwierdziłem, że skoro trzy osoby uważają, że mam szansę, to chyba coś jest na rzeczy, dlatego wgłębiłem się w temat. Propozycja brzmiała aż za dobrze: rok w amerykańskiej szkole średniej, zakwaterowanie u rodziny goszczącej, wszystkie koszty pokrywane przez Departament Stanu USA, czyli amerykańskiego podatnika i jeszcze do tego kieszonkowe. Nic tylko tam jechać!

Relacja Kuby Dzika, ucznia trzeciej klasy naszego gimnazjum, ze swojej rekrutacji na stypendium do Stanów. Zapraszamy do czytania!

więcej
15.05.2018

Startowa na Erasmusie - poszerzamy horyzonty!

erasmus1.jpgW trakcie zeszłorocznych wakacji dziesięciu nauczycieli Startowej po raz drugi wzięło udział w europejskim programie Erasmus+. Program ten zakłada uczestnictwo nauczycieli z krajów Unii Europejskiej w zagranicznych szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje zawodowe. Wcześniejszy wyjazd miał miejsce dwa lata wcześniej, natomiast przed rokiem 2014 część z nas brała również udział w podobnych szkoleniach w ramach wcześniejszego programu Comenius.
więcej
11.05.2018

Policjanci i straż marszałkowska nie wpuścili do Sejmu uczestniczki powstania warszawskiego

Wanda Traczyk-Stawska, ps. "Pączek", strzelec w powstaniu warszawskim, nie została wpuszczona do Sejmu. Przyszła, by odwiedzić protestujących tam rodziców i ich niepełnosprawne dzieci.
więcej
18.04.2018

Przekaż 1% podatku dla Startowej

1 procentWszystkich tych, którzy zechcieliby przekazać 1% podatku na rzecz Towarzystwa Przyjaciół I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego - organu prowadzącego szkoły Zespołu "Bednarska" (do czego gorąco zachęcamy!), informujemy, że należy wpisać numer, pod którym Towarzystwo widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) - 0000024016.
więcej
WAŻNE

Dr Ewa Korulska w Niedzielnym Poranku Radia dla Ciebie

Ewa_Korulska_resize.jpgEwa Korulska, dyrektorka Społecznego Liceum Startowa 4K, rozmawiała w Radiu dla Ciebie o edukacji społecznej młodzieży.

więcej
17.04.2018

Zaproszenie na spotkanie z Jolą Jarecką

plakat_hylaty_warszawa_sml.pngZapraszamy na spotkanie z Jolą Jarecką, autorką pierwszej bieszczadzkiej powieści "Hylaty" :)

(kliknij w zdjęcie, aby otworzyć szczegóły dotyczące spotkania)

więcej
01.04.2018

Lista przyjętych do Społecznego Liceum Startowa 4K

Lista przyjętych według nadanych kodów znajduje się w zakładce rekrutacja.

Termin wpłaty wpisowego 27 kwietnia 2018 ( szczegóły w zakładce opłaty).

więcej
12.03.2018

Zapraszamy na drugi dzień otwarty!

startowa_liceum_logo_mh.jpgW związku z dużym zainteresowaniem Społecznym Liceum Startowa 4K zapraszamy osoby, do których informacja o pierwszym terminie rekrutacji dotarła z opóźnieniem na drugi dzień otwarty w terminie:

5 kwietnia, czwartek po świętach, godzina 17.30.

Listę osób przyjętych w pierwszym terminie wywiesimy we środę, 28 marca.

więcej
26.02.2018

Order Sztuki i Literatury dla Justyny Bacz!

Justyna_Francja.jpgAmbasador Francji Pierre Lévy odznaczył 22 lutego 2018 r. Orderem Sztuki i Literatury Justynę Bacz. Gratulujemy!
więcej
© Startowa 4K. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk