23.06.2018

Składanie dokumentów rekrutacyjnych

Osoby przyjęte do I klasy liceum proszone są o przynoszenie dokumentów rekrutacyjnych do Społecznego Liceum Startowa 4K w terminie do 29 czerwca do g. 16:30.

2 lipca sekretariat prześle Państwu (uczniom oraz rodzicom) wygenerowane loginy oraz hasła, w którym znajdą Państwo (zakładka dzieci) indywidualne konta do wpłat czesnego. Przypominamy, że czesne jest płatne do 5. dnia każdego miesiąca i wynosi 1250 zł.

Egzamin poziomujący z języka angielskiego odbędzie się w pierwszych dniach września.

11.06.2018

List otwarty do uczniów, uczennic, nauczycielek i nauczycieli

Odwiedził nas żołnierz. Żołnierz nie do złamania, niosący ze sobą historię, którą czcimy, lecz rzadko znamy. Żołnierz twardy jak skała, całe życie angażujący się w teraźniejszość i przyszłość swojego kraju. Żołnierz na służbie, oddany swojej ojczyźnie.

“Jestem żołnierzem” - powiedziała z dumą drobna, starsza Pani i rozpoczęła opowieść, która obudziła w nas ogromny szacunek i podziw. A także potrzebę działania.

Pani Wanda Traczyk – Stawska, ps. „Pączek” walczyła w powstaniu warszawskim z bronią w ręku. Miała wtedy 17 lat. Mówi, że walczyła wówczas przede wszystkim o wolność i godność warszawiaków. Godność człowieka jest godnością człowieka w każdych warunkach, dlatego p. Wanda Stawska po wojnie została nauczycielką w szkole specjalnej i nadal walczyła.

Zapraszamy na 11. Urodzinowy Piknik Startowej!

Piknik_2017_sml.pngW czerwcu na Startowej, tu na kultur styku, gdzie wiedza aż kipi, a zdolnych bez liku,
gdzie już za chwilę swe podwoje otworzą, aby - robić swoje,
Spotkajmy się na szkolnym pikniku!

Piotr Ferduła, tata Oliwii

Relacja z podróży do USA czyli: Jak zosałem FLEXEREM

logo_FLEX.png

Pewnego wrześniowego dnia, tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, moja ciocia przesłała mi link do strony zatytułowanej ,,Czy chciałbyś spędzić rok szkolny w amerykańskiej szkole średniej’’. Pewnie, że bym chciał, ale jak? Zanim zdążyłem przeczytać, co trzeba w tym celu zrobić, ten sam link z facebooka przesłała mi druga ciocia, a mama wieczorem zapytała, czy widziałem tę ofertę. Stwierdziłem, że skoro trzy osoby uważają, że mam szansę, to chyba coś jest na rzeczy, dlatego wgłębiłem się w temat. Propozycja brzmiała aż za dobrze: rok w amerykańskiej szkole średniej, zakwaterowanie u rodziny goszczącej, wszystkie koszty pokrywane przez Departament Stanu USA, czyli amerykańskiego podatnika i jeszcze do tego kieszonkowe. Nic tylko tam jechać!

Relacja Kuby Dzika, ucznia trzeciej klasy naszego gimnazjum, ze swojej rekrutacji na stypendium do Stanów. Zapraszamy do czytania!

Startowa na Erasmusie - poszerzamy horyzonty!

erasmus1.jpgW trakcie zeszłorocznych wakacji dziesięciu nauczycieli Startowej po raz drugi wzięło udział w europejskim programie Erasmus+. Program ten zakłada uczestnictwo nauczycieli z krajów Unii Europejskiej w zagranicznych szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje zawodowe. Wcześniejszy wyjazd miał miejsce dwa lata wcześniej, natomiast przed rokiem 2014 część z nas brała również udział w podobnych szkoleniach w ramach wcześniejszego programu Comenius.
11.05.2018

Policjanci i straż marszałkowska nie wpuścili do Sejmu uczestniczki powstania warszawskiego

Wanda Traczyk-Stawska, ps. "Pączek", strzelec w powstaniu warszawskim, nie została wpuszczona do Sejmu. Przyszła, by odwiedzić protestujących tam rodziców i ich niepełnosprawne dzieci.
18.04.2018

Przekaż 1% podatku dla Startowej

1 procentWszystkich tych, którzy zechcieliby przekazać 1% podatku na rzecz Towarzystwa Przyjaciół I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego - organu prowadzącego szkoły Zespołu "Bednarska" (do czego gorąco zachęcamy!), informujemy, że należy wpisać numer, pod którym Towarzystwo widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) - 0000024016.

Dr Ewa Korulska w Niedzielnym Poranku Radia dla Ciebie

Ewa_Korulska_resize.jpgEwa Korulska, dyrektorka Społecznego Liceum Startowa 4K, rozmawiała w Radiu dla Ciebie o edukacji społecznej młodzieży.

Zaproszenie na spotkanie z Jolą Jarecką

plakat_hylaty_warszawa_sml.pngZapraszamy na spotkanie z Jolą Jarecką, autorką pierwszej bieszczadzkiej powieści "Hylaty" :)

(kliknij w zdjęcie, aby otworzyć szczegóły dotyczące spotkania)

01.04.2018

Lista przyjętych do Społecznego Liceum Startowa 4K

Lista przyjętych według nadanych kodów znajduje się w zakładce rekrutacja.

Termin wpłaty wpisowego 27 kwietnia 2018 ( szczegóły w zakładce opłaty).