Relacja z podróży do USA czyli: Jak zosałem FLEXEREM

logo_FLEX.png

Pewnego wrześniowego dnia, tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, moja ciocia przesłała mi link do strony zatytułowanej ,,Czy chciałbyś spędzić rok szkolny w amerykańskiej szkole średniej’’. Pewnie, że bym chciał, ale jak? Zanim zdążyłem przeczytać, co trzeba w tym celu zrobić, ten sam link z facebooka przesłała mi druga ciocia, a mama wieczorem zapytała, czy widziałem tę ofertę. Stwierdziłem, że skoro trzy osoby uważają, że mam szansę, to chyba coś jest na rzeczy, dlatego wgłębiłem się w temat. Propozycja brzmiała aż za dobrze: rok w amerykańskiej szkole średniej, zakwaterowanie u rodziny goszczącej, wszystkie koszty pokrywane przez Departament Stanu USA, czyli amerykańskiego podatnika i jeszcze do tego kieszonkowe. Nic tylko tam jechać!

Relacja Kuby Dzika, ucznia trzeciej klasy naszego gimnazjum, ze swojej rekrutacji na stypendium do Stanów. Zapraszamy do czytania!

Startowa na Erasmusie - poszerzamy horyzonty!

erasmus1.jpgW trakcie zeszłorocznych wakacji dziesięciu nauczycieli Startowej po raz drugi wzięło udział w europejskim programie Erasmus+. Program ten zakłada uczestnictwo nauczycieli z krajów Unii Europejskiej w zagranicznych szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje zawodowe. Wcześniejszy wyjazd miał miejsce dwa lata wcześniej, natomiast przed rokiem 2014 część z nas brała również udział w podobnych szkoleniach w ramach wcześniejszego programu Comenius.
11.05.2018

Policjanci i straż marszałkowska nie wpuścili do Sejmu uczestniczki powstania warszawskiego

Wanda Traczyk-Stawska, ps. "Pączek", strzelec w powstaniu warszawskim, nie została wpuszczona do Sejmu. Przyszła, by odwiedzić protestujących tam rodziców i ich niepełnosprawne dzieci.
18.04.2018

Przekaż 1% podatku dla Startowej

1 procentWszystkich tych, którzy zechcieliby przekazać 1% podatku na rzecz Towarzystwa Przyjaciół I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego - organu prowadzącego szkoły Zespołu "Bednarska" (do czego gorąco zachęcamy!), informujemy, że należy wpisać numer, pod którym Towarzystwo widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) - 0000024016.

Dr Ewa Korulska w Niedzielnym Poranku Radia dla Ciebie

Ewa_Korulska_resize.jpgEwa Korulska, dyrektorka Społecznego Liceum Startowa 4K, rozmawiała w Radiu dla Ciebie o edukacji społecznej młodzieży.

Zaproszenie na spotkanie z Jolą Jarecką

plakat_hylaty_warszawa_sml.pngZapraszamy na spotkanie z Jolą Jarecką, autorką pierwszej bieszczadzkiej powieści "Hylaty" :)

(kliknij w zdjęcie, aby otworzyć szczegóły dotyczące spotkania)

01.04.2018

Lista przyjętych do Społecznego Liceum Startowa 4K

Lista przyjętych według nadanych kodów znajduje się w zakładce rekrutacja.

Termin wpłaty wpisowego 27 kwietnia 2018 ( szczegóły w zakładce opłaty).

Zapraszamy na drugi dzień otwarty!

startowa_liceum_logo_mh.jpgW związku z dużym zainteresowaniem Społecznym Liceum Startowa 4K zapraszamy osoby, do których informacja o pierwszym terminie rekrutacji dotarła z opóźnieniem na drugi dzień otwarty w terminie:

5 kwietnia, czwartek po świętach, godzina 17.30.

Listę osób przyjętych w pierwszym terminie wywiesimy we środę, 28 marca.

26.02.2018

Order Sztuki i Literatury dla Justyny Bacz!

Justyna_Francja.jpgAmbasador Francji Pierre Lévy odznaczył 22 lutego 2018 r. Orderem Sztuki i Literatury Justynę Bacz. Gratulujemy!
21.02.2018

Zaproszenie na spotkanie z p. Krystyną Starczewską

Krystyna Starczewska6 marca we wtorek o godzinie 13.00 odbędzie się dla wszystkich spotkanie z Krystyną Starczewską, założycielką "Bednarskiej", na temat wydarzeń marca 1968 roku.