Sukcesów sportowych ciąg dalszy!

IMG_4936.jpgNatasza Obuchowicz, uczennica III klasy gimnazjum, działającej przy naszym Liceum, wzięła udział w VII Mitingu Pływackim Park Tarnowskie Góry i zdobyła trzy brązowe medale na dystansach 50 i 100m grzbietem , 100m stylem dowolnym oraz ustanowiła trzy rekordy życiowe! Gratulujemy zarówno medali, jak i ustanowienia nowych rekordów życiowych.

zdj. Aneta Obuchowicz

Międzynarodowy sukces pływacki naszego ucznia!

IMG_7717.JPGTomek Rąpała, nasz uczeń klasy I LO, zdobył srebrny medal w zawodach we Włoszech na wodach otwartych Swim the Island na Morzu Liguryjskim na dystansie 800m (sprint) oraz szóste miejsce na 3,5 km (uczestniczyło 1177 osób) w pływaniu na wodach otwartych. Serdecznie gratulujemy!

zdj. Małgorzata Rąpała

Inspiracje na Startowej!

Ewa_Kor.pngZa chwilę ruszają autorskie Inspiracje prowadzonych przez naszych nauczycieli - tutorów. Zapraszamy do zapoznania się z plakatami informacyjnymi.

Sukcesy sportowe naszych uczniów!

IMG_4784.jpgZ przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie Natasza i Tomek wzięli w minioną niedzielę udział w sztafecie triathlonowej (pływanie 475m, rower 22km, bieganie 5,275km) i zdobyli pierwsze miejsce. :)

Gratulujemy!

zdj. Aneta Obuchowicz

Poznaj Społeczne Liceum Startowa 4K!

LICEUM_STARTOWA_4K.pngZapraszamy do zapoznania się z prezentacją towarzysząca seminariom licealnym, przedstawiająca w skrócie, czym się kierujemy i co jest dla nas ważne w liceum.
31.08.2018

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Poniedziałek 3 września:

• godzina 10:00 -  rozpoczęcie roku szkolnego dla  klas 8  na Startowej
    (podział na klasy, spotkanie z wychowawcami), potem dla chętnych przejazd do Auditorium Maximum
  • godzina 14:45 - klasy 3 Społecznego Gimnazjum Startowa oraz 1 LO:  zapraszamy Uczennice i Uczniów oraz Rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla Zespołu Szkół "Bednarska" w Auditorium Maximum UW.

Serdecznie zapraszamy!

14.08.2018

Remont w trakcie wakacji

39320560_450232902155700_6351306545363419136_n.jpgWakacje powoli dobiegają końca, a my szykujemy się na rozpoczęcie roku szkolnego. Została już tylko wykończeniówka i w zasadzie jesteśmy gotowi. Ruszamy 3 września oficjalnym rozpoczęciem, zajęcia szkolne od 4 września.

23.06.2018

Składanie dokumentów rekrutacyjnych

Osoby przyjęte do I klasy liceum proszone są o przynoszenie dokumentów rekrutacyjnych do Społecznego Liceum Startowa 4K w terminie do 29 czerwca do g. 16:30.

2 lipca sekretariat prześle Państwu (uczniom oraz rodzicom) wygenerowane loginy oraz hasła, w którym znajdą Państwo (zakładka dzieci) indywidualne konta do wpłat czesnego. Przypominamy, że czesne jest płatne do 5. dnia każdego miesiąca i wynosi 1250 zł.

Egzamin poziomujący z języka angielskiego odbędzie się w pierwszych dniach września.

11.06.2018

List otwarty do uczniów, uczennic, nauczycielek i nauczycieli

Odwiedził nas żołnierz. Żołnierz nie do złamania, niosący ze sobą historię, którą czcimy, lecz rzadko znamy. Żołnierz twardy jak skała, całe życie angażujący się w teraźniejszość i przyszłość swojego kraju. Żołnierz na służbie, oddany swojej ojczyźnie.

“Jestem żołnierzem” - powiedziała z dumą drobna, starsza Pani i rozpoczęła opowieść, która obudziła w nas ogromny szacunek i podziw. A także potrzebę działania.

Pani Wanda Traczyk – Stawska, ps. „Pączek” walczyła w powstaniu warszawskim z bronią w ręku. Miała wtedy 17 lat. Mówi, że walczyła wówczas przede wszystkim o wolność i godność warszawiaków. Godność człowieka jest godnością człowieka w każdych warunkach, dlatego p. Wanda Stawska po wojnie została nauczycielką w szkole specjalnej i nadal walczyła.

Zapraszamy na 11. Urodzinowy Piknik Startowej!

Piknik_2017_sml.pngW czerwcu na Startowej, tu na kultur styku, gdzie wiedza aż kipi, a zdolnych bez liku,
gdzie już za chwilę swe podwoje otworzą, aby - robić swoje,
Spotkajmy się na szkolnym pikniku!

Piotr Ferduła, tata Oliwii