Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo, poniżej list podpisany przez dyrekcję I SLO Bednarska. Zamieszczamy go, podpisując się pod nim, bo trudno lepiej wyrazić nasze wspólne stanowisko.

Dyrekcja Liceum Startowa 4K

DYREKCJA I SLO STOI PO STRONIE MŁODZIEŻY

My, jako przedstawiciele dyrekcji I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Maharadży Digwidżaja Singha w Warszawie, nie po raz pierwszy i na pewno nie ostatni stoimy po stronie młodzieży.

Zainspirowani ewangelicznym tekstem „Zapewniam Was, to, co uczyniliście jednemu z tych braci (i sióstr) moich najmniejszych, mnie uczyniliście” (Mat. 25:40) oraz XI przykazaniem wg Mariana Turskiego „nie bądź obojętny!” wyrażamy naszą solidarność ze społecznością LGBT+ w Polsce. Pragniemy przypomnieć o tym, że wszystkim Polkom i Polakom przysługują te same prawa, zagwarantowane w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Wyrażamy sprzeciw wobec mowy pogardy i nienawiści, kierowanej pod adresem społeczności LGBT+.

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o aktywny udział w debacie publicznej nt. respektowania praw mniejszości w Polsce, o nieodwracanie głowy, niezakrywanie oczu i uszu na zło sączone pod pozorem dobra, na nienawiść sączoną pod pozorem miłości, na wykluczenie będące efektem pozornej akceptacji.

Właśnie dzisiaj pozwólmy sobie na marzenie o Polsce prawdziwie demokratycznej, wolnej od dyskryminacji, pogardy i odrzucenia. Pozwólmy sobie na marzenie równie odważne, jak to, głośno i z mocą wypowiedziane przez Martina Luthera Kinga w 1963r.:

"Wszystkie dzieci Boga, czarni i biali, Żydzi i nie-Żydzi, protestanci i katolicy, wezmą się za ręce i zaśpiewają słowa starej pieśni religijnej „Nareszcie wolni! Nareszcie wolni! Dzięki Bogu wszechpotężnemu, jesteśmy nareszcie wolni!”

Dyrektor I SLO, Wanda Łuczak
Wicedyrektor I SLO, Bartłomiej Pielak

Zapraszamy na drugi dzień otwarty!

startowa_liceum_logo_mh.jpgW związku z dużym zainteresowaniem Społecznym Liceum Startowa 4K zapraszamy osoby, do których informacja o pierwszym terminie rekrutacji dotarła z opóźnieniem na drugi dzień otwarty w terminie:

5 kwietnia, czwartek po świętach, godzina 17.30.

Listę osób przyjętych w pierwszym terminie wywiesimy we środę, 28 marca.

26.02.2018

Order Sztuki i Literatury dla Justyny Bacz!

Justyna_Francja.jpgAmbasador Francji Pierre Lévy odznaczył 22 lutego 2018 r. Orderem Sztuki i Literatury Justynę Bacz. Gratulujemy!
21.02.2018

Zaproszenie na spotkanie z p. Krystyną Starczewską

Krystyna Starczewska6 marca we wtorek o godzinie 13.00 odbędzie się dla wszystkich spotkanie z Krystyną Starczewską, założycielką "Bednarskiej", na temat wydarzeń marca 1968 roku.

17.02.2018

Zapraszamy do Teatru Ateneum!

Od 16 do 23 marca w Teatrze Ateneum będzie można wspominać twórczośc Wojciecha Młynarskiego. Tygodniowy festiwal „Młynarski w Ateneum – Konfrontacje” to szereg koncertów wspaniałych artystów oraz przypomnienie wielu archiwalnych materiałów.

Radosław Romaniuk i jego inne życie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 28 stycznia w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku odbyło się spotkanie z Radosławem Romaniukiem, biografem Jarosława Iwaszkiewicza, naszym nauczycielem języka polskiego na Startowej.  Spotkanie dotyczyło II tomu jego książki "Inne życie", obejmującej biografię Iwaszkiewicza w okresie od II wojny światowej do śmierci pisarza w 1980 roku.

Gratulujemy!

20.01.2018

Nagroda dla Krystyny Starczewskiej

Starczewska-768x512.jpgZ wielką radością informujemy, że Rada Fundacji Służby Rzeczypospolitej w składzie prof. Jerzy Buzek, Mirosław Chojecki, Maciej Heydel, Jacek Jezierski, prof. Irena Lipowicz, prof. Adam Daniel Rotfeld, prof. Marek Safjan, ks. Aleksander Seniuk, prof. Hanna Suchocka, mec. Jacek Taylor, Henryk Wujec, Jakub Wygnański, Maciej Zięba OP, prof. Andrzej Zoll przyznała nagrodę Służby Rzeczypospolitej Krystynie Starczewskiej.

Nagrodę wręczono podczas gali w teatrze Syrena 7 grudnia 2017 r. w obecności m.in. licznych absolwentów Bednarskiej.

Serdeczne gratulacje!