Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo, poniżej list podpisany przez dyrekcję I SLO Bednarska. Zamieszczamy go, podpisując się pod nim, bo trudno lepiej wyrazić nasze wspólne stanowisko.

Dyrekcja Liceum Startowa 4K

DYREKCJA I SLO STOI PO STRONIE MŁODZIEŻY

My, jako przedstawiciele dyrekcji I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Maharadży Digwidżaja Singha w Warszawie, nie po raz pierwszy i na pewno nie ostatni stoimy po stronie młodzieży.

Zainspirowani ewangelicznym tekstem „Zapewniam Was, to, co uczyniliście jednemu z tych braci (i sióstr) moich najmniejszych, mnie uczyniliście” (Mat. 25:40) oraz XI przykazaniem wg Mariana Turskiego „nie bądź obojętny!” wyrażamy naszą solidarność ze społecznością LGBT+ w Polsce. Pragniemy przypomnieć o tym, że wszystkim Polkom i Polakom przysługują te same prawa, zagwarantowane w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Wyrażamy sprzeciw wobec mowy pogardy i nienawiści, kierowanej pod adresem społeczności LGBT+.

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o aktywny udział w debacie publicznej nt. respektowania praw mniejszości w Polsce, o nieodwracanie głowy, niezakrywanie oczu i uszu na zło sączone pod pozorem dobra, na nienawiść sączoną pod pozorem miłości, na wykluczenie będące efektem pozornej akceptacji.

Właśnie dzisiaj pozwólmy sobie na marzenie o Polsce prawdziwie demokratycznej, wolnej od dyskryminacji, pogardy i odrzucenia. Pozwólmy sobie na marzenie równie odważne, jak to, głośno i z mocą wypowiedziane przez Martina Luthera Kinga w 1963r.:

"Wszystkie dzieci Boga, czarni i biali, Żydzi i nie-Żydzi, protestanci i katolicy, wezmą się za ręce i zaśpiewają słowa starej pieśni religijnej „Nareszcie wolni! Nareszcie wolni! Dzięki Bogu wszechpotężnemu, jesteśmy nareszcie wolni!”

Dyrektor I SLO, Wanda Łuczak
Wicedyrektor I SLO, Bartłomiej Pielak

Fotorelacja: Otrzęsiny klasy I LO!

otrzsiny.jpgW czwartek 25.10 miały miejsce otrzęsiny pierwszego rocznika licealnego w naszej szkole. Tematem przewodnim była Alicja w Krainie Czarów. Nasi uczniowie przeszli na drugą stronę lustra... Co ich spotkało?

Spotkanie Inspiracji PSSST z podopiecznymi FAR

DSC_1169.JPGW minioną sobotę uczniowie Startowej z grupy Inspiracji Sportowych spotkali się z dziećmi, podopiecznymi Fundacji Aktywnej Rechabilitacji. Spotkanie miało na celu poznanie metod pracy z młodymi sportowca na wózkach. Uczyliśmy się asekuracji i asystowania podczas zajęć. Ciepłe przyjęcie i serdeczną atmosfera, sprawiły, że było to wspaniałe przedpołudnie.

zdj. Łukasz Sapijaszko

Save Madina Today!

Amina.pngMADINA jest naszą koleżanką ze szkoły. Do Polski przyjechała z Tadżykistanu, jej rodzice uciekli przed tamtejszym reżimem. Niestety, całej jej rodzinie grozi deportacja. POMÓŻ NAM zatrzymać Madinę w Polsce. Podpisz petycję.Udostępnij ją. Rozpowszechnij informacje o sytuacji Madiny. Użyj tagu, niech dotrze on, a wraz z nim informacje o Madinie, do jak największej ilości osób.Uratuj Madinę przed deportacją!

Sukcesów sportowych ciąg dalszy!

IMG_4936.jpgNatasza Obuchowicz, uczennica III klasy gimnazjum, działającej przy naszym Liceum, wzięła udział w VII Mitingu Pływackim Park Tarnowskie Góry i zdobyła trzy brązowe medale na dystansach 50 i 100m grzbietem , 100m stylem dowolnym oraz ustanowiła trzy rekordy życiowe! Gratulujemy zarówno medali, jak i ustanowienia nowych rekordów życiowych.

zdj. Aneta Obuchowicz

Międzynarodowy sukces pływacki naszego ucznia!

IMG_7717.JPGTomek Rąpała, nasz uczeń klasy I LO, zdobył srebrny medal w zawodach we Włoszech na wodach otwartych Swim the Island na Morzu Liguryjskim na dystansie 800m (sprint) oraz szóste miejsce na 3,5 km (uczestniczyło 1177 osób) w pływaniu na wodach otwartych. Serdecznie gratulujemy!

zdj. Małgorzata Rąpała

Inspiracje na Startowej!

Ewa_Kor.pngZa chwilę ruszają autorskie Inspiracje prowadzonych przez naszych nauczycieli - tutorów. Zapraszamy do zapoznania się z plakatami informacyjnymi.

Sukcesy sportowe naszych uczniów!

IMG_4784.jpgZ przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie Natasza i Tomek wzięli w minioną niedzielę udział w sztafecie triathlonowej (pływanie 475m, rower 22km, bieganie 5,275km) i zdobyli pierwsze miejsce. :)

Gratulujemy!

zdj. Aneta Obuchowicz

Poznaj Społeczne Liceum Startowa 4K!

LICEUM_STARTOWA_4K.pngZapraszamy do zapoznania się z prezentacją towarzysząca seminariom licealnym, przedstawiająca w skrócie, czym się kierujemy i co jest dla nas ważne w liceum.
31.08.2018

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Poniedziałek 3 września:

• godzina 10:00 -  rozpoczęcie roku szkolnego dla  klas 8  na Startowej
    (podział na klasy, spotkanie z wychowawcami), potem dla chętnych przejazd do Auditorium Maximum
  • godzina 14:45 - klasy 3 Społecznego Gimnazjum Startowa oraz 1 LO:  zapraszamy Uczennice i Uczniów oraz Rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla Zespołu Szkół "Bednarska" w Auditorium Maximum UW.

Serdecznie zapraszamy!

14.08.2018

Remont w trakcie wakacji

39320560_450232902155700_6351306545363419136_n.jpgWakacje powoli dobiegają końca, a my szykujemy się na rozpoczęcie roku szkolnego. Została już tylko wykończeniówka i w zasadzie jesteśmy gotowi. Ruszamy 3 września oficjalnym rozpoczęciem, zajęcia szkolne od 4 września.