Społeczne liceum Startowa 4K

Społeczne Liceum OgólnokształcąceStartowa 4KKrytyczne myślenieKomunikacjaKompetencjeKreatywność

Aktualności

WAŻNE

Ogólnopolski konkurs POZNAJMY SIĘ

konkurs_ulotka_uczniowie.png
więcej
WAŻNE

Stowarzyszenie umarłych poetów - propozycja teatralna kwietnia

stowarzyszenie_umarych_poetw.jpgSzanowni Państwo,

propozycją teatralną kwietnia będzie nowa premiera Teatru Polonia – sceniczna adaptacja „Stowarzyszenia umarłych poetów” Toma Schulmana, znanego dzięki słynnemu filmowi Petera Weira. Szczegóły na ten temat można poznać poniżej:

więcej
21.01.2019

Konkurs literacki "Róbmy swoje!"

"Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje,
póki jeszcze ciut się chce!"
W. Młynarski

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie literackim „Róbmy swoje!” Inspiracją niech będą wiersze i piosenki Wojciecha Młynarskiego, przyszłego Patrona naszego Liceum Startowa 4K.

Najlepsze prace zostaną opublikowane w antologii!

Osoby, które zdobędą I lub II miejsce mogą ubiegać się o zwolnienie z egzaminu z języka polskiego do naszego liceum.

więcej
21.01.2019

Msza za miasto Arras - propozycja teatralna marca

msza_pl_1_spektakl_top.pngSzanowni Państwo,

kolejne spotkanie w teatrze z powodu przerwy feryjnej odbędzie się dopiero w marcu. Daje nam to jednak możliwość rezerwacji biletów na spektakl, na który zwykle brak ich w zadowalającej nas ilości.  To monodram Janusza Gajosa „Msza za miasto Arras”, wystawiany na Scenie Studio Teatru Narodowego, która mieści tylko 80 widzów. Jest to druga wersja spektaklu prezentowanego już przez tego aktora przed dwudziestu niemal laty. Gajos wrócił do tekstu Szczypiorskiego, uważając go za nieoczekiwanie aktualny komentarz do wydarzeń rozgrywających się współcześnie w życiu publicznym. Zachęcam Państwa do obejrzenia krótkiej migawki telewizyjnej ze spektaklu i zapoznania się ze szczegółami opublikowanymi na stronie internetowej Teatru Narodowego. Znajdują się one tu:

więcej
20.01.2019

Zapraszamy na dzień otwarty dla kandydatów 23 lutego 2019 roku!

startowa_liceum_logo_mh.jpgSerdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów do Społecznego Liceum Startowa 4K na II Dzień Otwarty, który odbędzie się 23 lutego 2019 r. w godzinach 10:00 - 12:30 w siedzibie naszej szkoły przy ul. Startowej 9 . Zapraszamy zarówno osoby do liceum trzy-, jak i czteroletniego.
więcej
03.01.2019

Merylin Mongoł - propozycja teatralna stycznia

fot_bartek_warzecha_dsc_6166a.jpgSzanowni Państwo,

sztuką na którą chciałbym zaprosić w styczniu jest jeden z klasyków współczesnej dramaturgii – utwór rosyjskiego dramaturga Nikołaja Kolady pt. „Merlin Mongoł”. Inscenizacja w Teatrze Ateneum daje okazję, aby zobaczyć, jak na deskach teatralnych radzą sobie Agata Kulesza i Marcin Dorociński. Szczegóły na temat spektaklu znajdą Państwo tutaj:

więcej
11.12.2018

Koncert Świąteczny

koncer_OKK.PNG

Serdecznie zapraszamy na świąteczny koncert na Startowej.

Wystąpią uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Mamy nadzieję, że to będzie wspólny, miło spędzony przedświąteczny czas a jednocześnie zrobimy razem coś dobrego dla innych. W czasie koncertu odbędzie się kiermasz, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc dla inicjatywy Dom Otwarty.

Zapraszamy!

więcej
10.12.2018

Exterminator. Komedia muzyczna. Propozycja teatralna grudnia

exterminator_komedia_muzyczna_teatr.jpegSzanowni Państwo,

po dwóch propozycjach teatralnych z repertuaru klasycznego chciałbym, abyśmy nieco zmienili rejestr. W grudniu zapraszam Państwa do Teatru Dramatycznego na sztukę „Exterminator. Komedia muzyczna” – polską komedię obyczajową, ostatnio też zekranizowaną. Szczegóły na ten temat mogą Państwo znaleźć tutaj:

więcej
07.12.2018

Maraton pisania listów. Piszemy i my!

znaczek.pngMaraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

więcej
06.12.2018

Inicjatywa ROK WOLNOŚCI zaprasza młodych

freedom.jpgMasz mniej niż 25 lat? Swoje zdanie na różne tematy? Chcesz poznać nowych ludzi i kreatywnie spędzić czas? A może zaangażować się w fajny projekt? Dołącz do nas!

W środę 12.12 o godzinie 18.30 w przestrzeni Marzyciele i Rzemieślnicy w Warszawie będziemy rozmawiać o wolności. A przede wszystkim o tym, co wolność znaczy dla młodych.

więcej
© Startowa 4K. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk