Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo, poniżej list podpisany przez dyrekcję I SLO Bednarska. Zamieszczamy go, podpisując się pod nim, bo trudno lepiej wyrazić nasze wspólne stanowisko.

Dyrekcja Liceum Startowa 4K

DYREKCJA I SLO STOI PO STRONIE MŁODZIEŻY

My, jako przedstawiciele dyrekcji I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Maharadży Digwidżaja Singha w Warszawie, nie po raz pierwszy i na pewno nie ostatni stoimy po stronie młodzieży.

Zainspirowani ewangelicznym tekstem „Zapewniam Was, to, co uczyniliście jednemu z tych braci (i sióstr) moich najmniejszych, mnie uczyniliście” (Mat. 25:40) oraz XI przykazaniem wg Mariana Turskiego „nie bądź obojętny!” wyrażamy naszą solidarność ze społecznością LGBT+ w Polsce. Pragniemy przypomnieć o tym, że wszystkim Polkom i Polakom przysługują te same prawa, zagwarantowane w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Wyrażamy sprzeciw wobec mowy pogardy i nienawiści, kierowanej pod adresem społeczności LGBT+.

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o aktywny udział w debacie publicznej nt. respektowania praw mniejszości w Polsce, o nieodwracanie głowy, niezakrywanie oczu i uszu na zło sączone pod pozorem dobra, na nienawiść sączoną pod pozorem miłości, na wykluczenie będące efektem pozornej akceptacji.

Właśnie dzisiaj pozwólmy sobie na marzenie o Polsce prawdziwie demokratycznej, wolnej od dyskryminacji, pogardy i odrzucenia. Pozwólmy sobie na marzenie równie odważne, jak to, głośno i z mocą wypowiedziane przez Martina Luthera Kinga w 1963r.:

"Wszystkie dzieci Boga, czarni i biali, Żydzi i nie-Żydzi, protestanci i katolicy, wezmą się za ręce i zaśpiewają słowa starej pieśni religijnej „Nareszcie wolni! Nareszcie wolni! Dzięki Bogu wszechpotężnemu, jesteśmy nareszcie wolni!”

Dyrektor I SLO, Wanda Łuczak
Wicedyrektor I SLO, Bartłomiej Pielak

Licealny StartUP na Startowej – I edycja

Ósmoklasistko, Ósmoklasisto,

Czy już wiesz, jakie przedmioty chcesz rozszerzać w liceum?

Licealny StartUP ułatwi Ci decyzję lub utwierdzi Cię w wyborze.
Zapraszamy na cykl dziewięciu spotkań warsztatowych na Startową 9 w Warszawie.

Każde zajęcie to osobny  mini-projekt, problem badawczy do rozwiązania, zadanie do wykonania.

Uczestnicy Licealnego StartUpu dostaną segregator oraz  zestaw materiałów i narzędzi pomocnych w nauce, nie tylko na Startowej 4K.

14.10.2019

Wywiad z Krystyną Starczewską

Starczewska.jpgZapraszamy do obejrzenia wywiadu z p. Krystyną Starczewską na temat strajku nauczycieli. Wywiad przeprowadził Tomasz Lis.

14.10.2019

Trzydziestka "Bednarskiej" - zaproszenie

30_bdnarskiej.jpg

30 LAT „BEDNARSKIEJ”

Serdecznie zapraszamy na obchody trzydziestolecia

Zespołu Szkół „Bednarska”

23.09.2019

Narady Obywatelskie o Edukacji (NOoE). Szkoła ma przygotowywać do życia!

niedlachaosuwszkole.plW poniedziałek, 16 września, Narady Obywatelskie o Edukacji zostały podsumowane. Każdy kogo ciekawią szczegóły może teraz zajrzeć do obszernego raportu końcowego, tym bardziej, że wspomniano tam i o nas. Zapraszamy!
16.09.2019

Plebiscyt Warszawianka Roku i Warszawianka Przemian

ogloszenie_nominacji_plebiscyt_warszawianka_roku.jpgWśród kobiet nominowanych w plebiscycie Warszawianka Roku, w ramach którego zostanie przyznany tytuł specjalny Warszawianka Przemian, nominowana została Krystyna Starczewska. O wyborze laureatek zdecydują mieszkańcy, którzy mogą brać udział w głosowaniu. Na oddanie głosu jest czas do 6 października br.

Dobry wojak Szwejk - propozycja teatralna września

szwejk.jpgSzanowni Państwo, Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,

z przyjemnością informuję o wznowieniu comiesięcznych startowych wyjść teatralnych w nowym artystycznym sezonie. Dla osób, które dołączyły do nas, kilka zdań wyjaśnienia o co chodzi. Uczestnictwo jest całkowicie dobrowolne i szkolny charakter tych wyjść polega jedynie na tym, że przebywamy w swoim towarzystwie i korzystamy z ulg dotyczących biletów dla grupy. Mogą więc w nich wziąć udział wszyscy chętni – czyli mile widziane są osoby towarzyszące w każdym wieku – również rodzice i dziadkowie.

28.08.2019

Zaproszenie na rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Rok szkolny rozpoczynamy w poniedziałek, 2 września:

• g. 09:00 - 10:30 - Rozpoczęcie roku szkolnego dla kl I LO czteroletniego
  • g. 11:00 - 12:30 - Rozpoczęcie roku szkolnego dla LO trzyletniego (Eldorado oraz klasy pierwsze)
  • g. 17:00 - 19:00 - Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla wszystkich szkół Zespołu Bednarska. Zapraszamy uczniów i rodziców do Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu 26 na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2019/2020.
01.07.2019

Dodatkowa lista rezerwowa do SLO 4K

W związku z rosnącym zainteresowaniem naszym Liceum zdecydowaliśmy się utworzyć dodatkową listę rezerwową na podstawie wyników egzaminu gimnazjalnego lub sprawdzianu ósmoklasisty i świadectwa ukończenia szkoły.

Kopie tych dokumentów można składać w sekretariacie szkoły w godzinach 8:30-15:00 (wyjąwszy dni urlopu p. sekretarza, 29 lipca - 9 sierpnia). W tym okresie prosimy o kontakt mailowy.

21.06.2019

Godziny pracy sekretariatu liceum w wakacje

startowa_liceum_logo_mh.jpgDo 26 lipca sekretariat szkoły pracuje w godzinach 8:30 - 15:00.
W dniach 29 lipca - 9 sierpnia sekretariat będzie zamknięty, w tych dniach wszystkie sprawy związane z SLO Startowa 4K prosimy kierować do Pani Ewy Korulskiej, tel. 604-979-908, albo Pana Rafała Derdy, tel. 668-850-168.
05.06.2019

Walne Zebranie Członków Towarzystwa Przyjaciół I SLO