W trakcie ferii sekretariat szkoły jest czynny w godzinach 9:00-14:00

Zapraszamy na dzień otwarty dla kandydatów 23 lutego 2019 roku!

startowa_liceum_logo_mh.jpgSerdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów do Społecznego Liceum Startowa 4K na II Dzień Otwarty, który odbędzie się 23 lutego 2019 r. w godzinach 10:00 - 12:30 w siedzibie naszej szkoły przy ul. Startowej 9 . Zapraszamy zarówno osoby do liceum trzy-, jak i czteroletniego.
10.02.2019

Konkurs literacki "Róbmy swoje!"

"Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje,
póki jeszcze ciut się chce!"
W. Młynarski

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie literackim „Róbmy swoje!” Inspiracją niech będą wiersze i piosenki Wojciecha Młynarskiego, przyszłego Patrona naszego Liceum Startowa 4K.

Najlepsze prace zostaną opublikowane w antologii!

Osoby, które zdobędą I lub II miejsce mogą ubiegać się o zwolnienie z egzaminu z języka polskiego do naszego liceum.

1% dla Startowej

1-procent-300x203.pngZwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz Towarzystwa Przyjaciół I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego - organizacji pożytku publicznego. Towarzystwo Przyjaciół I SLO jest organem prowadzącym naszych szkół.

Przekazanie 1% jest dobrowolne i to Państwo decydujecie o przeznaczeniu tej kwoty.
W deklaracji PIT prosimy wpisać:

Numer KRS (PIT-36 poz. 325; PIT-37 poz. 137 ): 0000024016
Cel szczegółowy (PIT-36 poz. 327; PIT-37 poz. 139): Społeczne Liceum Startowa 4K.

Róbmy swoje!

21.01.2019

Ogólnopolski konkurs POZNAJMY SIĘ

konkurs_ulotka_uczniowie.png
21.01.2019

Msza za miasto Arras - propozycja teatralna marca

msza_pl_1_spektakl_top.pngSzanowni Państwo,

kolejne spotkanie w teatrze z powodu przerwy feryjnej odbędzie się dopiero w marcu. Daje nam to jednak możliwość rezerwacji biletów na spektakl, na który zwykle brak ich w zadowalającej nas ilości.  To monodram Janusza Gajosa „Msza za miasto Arras”, wystawiany na Scenie Studio Teatru Narodowego, która mieści tylko 80 widzów. Jest to druga wersja spektaklu prezentowanego już przez tego aktora przed dwudziestu niemal laty. Gajos wrócił do tekstu Szczypiorskiego, uważając go za nieoczekiwanie aktualny komentarz do wydarzeń rozgrywających się współcześnie w życiu publicznym. Zachęcam Państwa do obejrzenia krótkiej migawki telewizyjnej ze spektaklu i zapoznania się ze szczegółami opublikowanymi na stronie internetowej Teatru Narodowego. Znajdują się one tu:

03.01.2019

Merylin Mongoł - propozycja teatralna stycznia

fot_bartek_warzecha_dsc_6166a.jpgSzanowni Państwo,

sztuką na którą chciałbym zaprosić w styczniu jest jeden z klasyków współczesnej dramaturgii – utwór rosyjskiego dramaturga Nikołaja Kolady pt. „Merlin Mongoł”. Inscenizacja w Teatrze Ateneum daje okazję, aby zobaczyć, jak na deskach teatralnych radzą sobie Agata Kulesza i Marcin Dorociński. Szczegóły na temat spektaklu znajdą Państwo tutaj:

Koncert Świąteczny

koncer_OKK.PNG

Serdecznie zapraszamy na świąteczny koncert na Startowej.

Wystąpią uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Mamy nadzieję, że to będzie wspólny, miło spędzony przedświąteczny czas a jednocześnie zrobimy razem coś dobrego dla innych. W czasie koncertu odbędzie się kiermasz, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc dla inicjatywy Dom Otwarty.

Zapraszamy!

Exterminator. Komedia muzyczna. Propozycja teatralna grudnia

exterminator_komedia_muzyczna_teatr.jpegSzanowni Państwo,

po dwóch propozycjach teatralnych z repertuaru klasycznego chciałbym, abyśmy nieco zmienili rejestr. W grudniu zapraszam Państwa do Teatru Dramatycznego na sztukę „Exterminator. Komedia muzyczna” – polską komedię obyczajową, ostatnio też zekranizowaną. Szczegóły na ten temat mogą Państwo znaleźć tutaj:

Maraton pisania listów. Piszemy i my!

znaczek.pngMaraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.